T
tauno
Vieras
http://www.kauppalehti.fi/5/i/yritykset/lehdisto/hellink/tiedote.jsp?selected=kaikki&oid=20111001/13177081312750
Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom.: This feature may not be available in some browsers.
tauno sanoi:http://www.kauppalehti.fi/5/i/yritykset/lehdisto/hellink/tiedote.jsp?selected=kaikki&oid=20111001/13177081312750
Raksaaja sanoi:Mikähän pumppu on kyseessä, kun vaihtoventtiilin jumittumista ei huomaa mistään muusta kuin sähkönlaskun kasvamisesta??? Näin äkkiseltään tuntuu erikoiselta.
kaupamees sanoi:Mistäs se pitäisi huomata, jos ei sähkölaskusta ?
Sami68 sanoi:Tuossahan puhuttiin kolmitieventtiilistä eikä vaihtoventtiilistä.
Eikö maalämpö olekaan kaiken kattava systeemi,kun tarvii sähköisiä apujaRaksaaja sanoi:Aika "erikoisia" lämmitysratkaisuja talossa. Maalämpöpumpun lisäksi kattolämmitys, ikkunalämmitys ja 2 (sähkö?)varaajaa vai olisi MLP:n kv-varaaja ja puskurivaraaja?:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Heinolassa vuonna 2004 rakennettu omakotitalo, joka lämpiää maalämmöllä. Lisälämpöä saadaan kattolämmityksen sekä muutamaan ikkunaan asennetun ikkunalämmityksen avulla. Käyttöveden lämmityksessä käytetään maalämmön lisäksi kahta lämminvesivaraajaa.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


repomies sanoi:Kattolämmitys kuulostaa maalämpötaloon melkoiselta aivopierulta.
Mekaniker sanoi:En ole ihmeissäni kun ihmiset voivottelee suuresta sähkölaskusta kun on kyseessä ML-pumppu
Käyttäjä saa siinä katsoa peiliin kun suurin syy on monesti siellä![]()
Peiliin olisi kenties syytä katsoa kassakoneen kummallakin puolella