onko kokemuksia lg as-w126 ilmalämpöpumpusta

M

mja

Vieras
Syksyllä 05 hankin kyseisen pumpun ja kysyisin on kellään käyttö kokemuksia tai tunteeko muuten laitteen? Oma pumppu tekee välillä sellaista,et se ei lähde käyntiin ja sisäyksikön viirratpäällä ledi jää vilkkuun. Tarpeeksi monta kertaa, kun renkkaa virrat päälle/pois niin saattaa ruveta pelaamaan, kelin ollessa - 8 astetta.
 

Mikkok

Aktiivinen jäsen
Vs: onko kokemuksia lg as-w126 ilmalämpöpumpusta

Olisikohan niin että kun kyseinen laite on käynnistetty, niin laitteen "sulatusautomatiikka" menee päälle. Ainakin omani odottelee hieman jos laitteesta on ollut kokonaan virrat pois päältä. Kyseessä siis eri laite, Chigo GW-35 pumppu.
 
M

mja

Vieras
  • Keskustelun aloittaja
  • #3
Vs: onko kokemuksia lg as-w126 ilmalämpöpumpusta

Silloin, kun sulamisautomatiikka mene päälle, niin virta ledi jää palamaan ja sen lisäksi sulamisautomatiikan ledi palaa. sit kun laite on sulannut, niin lähtee toimimaan.
 
Back
Ylös Bottom