Sunex VILP kokemuksia?

rmn

Jäsen
Etsin ajoneuvokäyttöön mahdollisimman kapeaa VILP:iä, ja törmäsin Sunex Nexus M EVI -sarjaan, jossa 8kW pumpun ulkoyksiköllä on leveyttä vain 970mm.

Haku ei tuottanut tuloksia, eikä googlekaan oikein tarjoile järkeviä kokemuksia pumpuista, joten sellaisia ottaisin mielelläni vastaan - varsinkin monoblockeista.
Pumpusta ei (tietenkään) löydy suoraan nettisivuilta tarkempia tietoja esim. kompurasta, mutta ottotehojen puolesta 8kW pumpussa lienee ~2kW kompura, kun ilmoitettu maksimivirtojen määrä on 9.45A, joka toimii tässä tapauksessa oikein hienosti.

edit: lisäänpä vielä, että sivuilta saa kuvan oman valmistuksen tuotteesta, mutta mahtaako nämä tosiaan olla omaa tuotantoa (Puola?), vai kenties uudelleen brändättyä?

 

Arisoft

Hyperaktiivi
ottotehojen puolesta 8kW pumpussa lienee ~2kW kompura

Itsellä 6kW pumppu ottaa kyllä sisään 2kW ja enemmän iloisesti. Lisäksi noissa voi olla vastus joka sulatuksen aikana lisää kulutusta vielä suuremmaksi ellei sitä huomaa ottaa pois. Ei kannata luottaa annettuihin tietoihin. Omassakin väitettiin ottotehon olevan pienempi.
 
Back
Ylös Bottom