En tiedä mitä tässä pitäisi tehdä ja mihin instanssiin ottaa yhteyttä jotta saisi ns.oikeutta ja rahoillensa myös takuunalaista vastinetta.
Pumppu asennettu 2022 joulukuussa. Pumpun vasemmasta kulmasta puhallinrummun päästä alkoi kuulua videon naputtava ääni Maaliskuu 2024 Reklamoin asennusliikettä. Asennuslike nosti hanskat ylös ja melkeinpä tälläsin sanakääntein tuli vastaus, että "korvien välissä sulla taitaa naputtaa" Noh seuraavaksi otin yhteyttä Scanoffisen myyntipäällikköön ja reklamoin asiasta. Ja vastaus oli seuraavanlainen .
"
Hei, näillä tiedoilla voi keskittämällä loppua naputus. Sinällään ei ole vaarallista, eikä vika, joten ei kuulu takuun piiriin.
En tiedä kuinka saakelin varipäitä nämä sankarit on, että asiakasta ohjeistetaan vaan keskittämään puhallinrumpu itse takuunalasessa laitteessa ja naputus ei sinällään ole kuulemma vaarallista, joten ei kuulu takuun piiriin. Pumppu olkkarissa sohvan yllä niin kyllä korpee kuunella tota naputusta siinä ja miettiä samalla näiden V:*:+;":n urpojen vastuunkoantoa näistä laiteista.
Muuten pumppu on kyllä loistava, mutta asennusketjussa kustaan kyllä ja pahasti yllä olevan tavoin.
Oisko ideoita
