S
spi
Vieras
Onko argo awi25 = sanyo sap-krv93eh. Esitteiden mukaan painoissa ja sisäyksikön äänitasoissa näytäisi olevan eroja.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
spi sanoi:Onko argo awi25 = sanyo sap-krv93eh. Esitteiden mukaan painoissa ja sisäyksikön äänitasoissa näytäisi olevan eroja.
spi sanoi:Kiitos tiedoista. Onko muuten tietoa hintaeroista laiteiden välillä?

täällä parin kuukauden kokemukset KRV123EH:sta joka käsittääkseni sama kuin AWI35. Viimeisen kuukauden pyörinyt 24/7 ja lämpöä on hyvin riittänyt, -15 keleillä mittailin ulospuhalluslämpötilaa kun pyynti oli +23, ulostuleva oli +40 ja kaukosäätimen lt. mittaus näytti 7-8m päässä 22-23 lukemia. Käsisäätöinen sivuttaissäätö kahteen eri suuntaan löytyy jota itsekin käytän kun työhuoneet sijaitsee sisäyksikön vieressä.Tuoppi sanoi:Onko Argon käyttäjillä antaa vinkkejä pumpusta / käytöstä esim. talviaikana (pakkasilla)? Olen päätymässä Argo AWI35 -malliin. Aluksi katselin tuota Sanyon KRV123EHN -mallia, mutta en halua, että pumppu pysähtyy -20'C ja sitten sitten käynnistyy vasta -16'C.. Manuaalissa sanotaan, että sisiäyksikön sivuttaissäätö puhallukselle löytyy, mutta onko se sellainen, että saisi vaikka suunnattua kahteen suuntaan yhtäaikaisesti? Laittakaahan kommentteja.

Mauri sanoi:Tämä kaken paikan vaihtelu ei siis sekoita laitteen toimintaa mitenkään? vaan mahdollistaa paremmat tehot laitteesta?
ktm sanoi:täällä parin kuukauden kokemukset KRV123EH:sta joka käsittääkseni sama kuin AWI35. Viimeisen kuukauden pyörinyt 24/7 ja lämpöä on hyvin riittänyt, -15 keleillä mittailin ulospuhalluslämpötilaa kun pyynti oli +23, ulostuleva oli +40 ja kaukosäätimen lt. mittaus näytti 7-8m päässä 22-23 lukemia. Käsisäätöinen sivuttaissäätö kahteen eri suuntaan löytyy jota itsekin käytän kun työhuoneet sijaitsee sisäyksikön vieressä.
putkiston pituus 13m jolla saatu ulkoyksikkö varaston puolen ulkoseinään -> ulkoyksikkö häiritsee enemmän naapuria
Liitteenä pohjakuva jossa näkyy myös kaukosäätimen sijoitus joka vaihtuu aina takan lämmityksen yhteydessä.