Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom.: This feature may not be available in some browsers.
repomies sanoi:Pitää siinä pumpussa nyt joku tukirakenne olla ja ilmavirtaa pitää samoin ohjata jotenkin. niin että se kulkee kennon läpi eikä sen ohi. Pohjalevy alemmas, päälle sentti polyuretaania ja uretaaniin vedelle urat. Pohjaan iso reikä vesien tulla ulos, uretaaniin vähän pienempi, joka ulottuu alemmas kuin metallinen pohjalevy. Se on siinä.
Entä eristeen ja pohjalevyn väliin lämmityskaapeli eli kahdet kaapelit "se on siinä"Toni sanoi:Eiköhän se suurin ongelma tule siitä, että pohjalevy on peltiä. Kun se on tukevasti pakkasen puolella niin se jäädyttää sulatusvedet varsin tehokkaasti. Jo se että pohjalevyn vaihtaisi muoviseksi auttaisi varmasti aika paljon.
repomies sanoi:Pitää siinä pumpussa nyt joku tukirakenne olla ja ilmavirtaa pitää samoin ohjata jotenkin. niin että se kulkee kennon läpi eikä sen ohi.
Toni sanoi:Jo se että pohjalevyn vaihtaisi muoviseksi auttaisi varmasti aika paljon.
maanma sanoi:Mitenkäs tuo sulatus käytännössä toimii normaalisti (ilman lisävastusta)?
Lisävastuksen kanssa? Eli mihin vastus on yleensä sijoitettu? Kennon alle kiinni kennoon vai kui? Miten se lämpö leviää tästä?
maanma sanoi:Saaduista vastauksista voi päätellä että vastus on lähinnä pohjalle kertyneen veden virtaamista varten eikä kennon sulattamista varten?