Low voltage error.

T

tuuma

Vieras
Morjens, Nyt olisi hyvät neuvot tarpeen. Tuo mun vilpero päätti alkaa yöstä mennä erroriin. Koodi on E6 ja manuaali sanoo vain että Low voltage, 3 times. Kuittaamalla käynnistyy sen kolme kertaa ja käy noin 1-2min ja kolmannella kerralla tulee näyttöön tuo.

Ajattelin vain että aika samanlaisia kai noissa kiinanihmeissä on kontrollerit niin jospa joku voisi heittää hyvän arvauksen mistä vikaa voisi hakea. Liitoksia (abikoita) heiluttelin ja mittailin verkkojännitteen seisoessa ja käydessä mutta en mitään matala jännitettä havainnut sen koommin :(

Innolla odottelen apuja.
 

Maalainen

Vakionaama
Vs: Low voltage error.

Ei mitään oikeaa tietoa, mutta olisiko ohjauselektroniikan poweri mahdollisesti simahtamassa?
 
T

tuuma

Vieras
  • Keskustelun aloittaja
  • #3
Vs: Low voltage error.

Eli tuo low voltage esiintyisi kortin puolella, kovinkin mahdollinen vinkki. Kiitoksia nopeasta vastauksesta!

Manuskaa tavailin lisää niin erroreita voi tulla voltage 1:stä ja voltage 2:sta ja tuo tämän päiväinen liittyy voltage 1:een. Parametreissa on Yes/No noille jänniteseurannoille. Uskaltaisikohan ottaa pois käytöstä?
 
T

tuuma

Vieras
  • Keskustelun aloittaja
  • #4
Vs: Low voltage error.

Valmistajalta tuli vastaus että E6 olisikin low pressure, eli kait siitä on mömmöt taivaalla :(

Voi kuulemma tulla myös jos höyrystin olisi aivan jäässä mutta noin onnellisesti ei asia ole.

Pahus kun tuossa ei ole painemittareita, opastivat kyllä mitä paineiden pitäisi olla eri veden lämpötiloissa.

Mitähän mahtaa noin suunnilleen olla taksa jos kylmämies tulisi käymään ja tutkisi mahdollisen vuodon ja laittaisi uudet myrkyt ja jopa ne painemittarit ::)
 
Back
Ylös Bottom