Husky
Hyperaktiivi
Onkohan yksityistä rahoitusta?Toivottavasti TV saa paletin onnistumaan ja edullisemmat sähköhinnat markkinoille. Jotain osviittaa oikeista palvelun tuottamiskustannuksista ja tarvittavasta rahoituksesta löytyy useammastakin B2B toimijasta, esimerkkinä vaikka tänne Oulun korkeuksille syntynyt Cactos.
Cactosilla leasinghinta 130kwh akkukapasiteetista ja älysoftasta yritykselle on 750€/kk + 3500€ asennus (0% alv). Rahoitusta he saivat alkuvaiheessa vajaa 3M € ja vastikään reilut 26M € - noilla on saatu yritys pystöön, tuote ensimmöisille asiakkaille ja paukut laajenemiseen (tuosta on tarkemmin tietoa heidän sivuilla). Työntekijöitä on palttiarallaa reilu 15 + vuokrafirmojen kautta softakehitystä jne. On aika hyvä verrokki, miten asioista voi kertoa ymmärrettävästi ja avoimesti, ettei tarvi itse arvailla mitä firma hommailee..
![]()
Tutustu hinnoitteluun
Hanki sähkövarasto leasing-palveluna ja nauti hyödyistä ilman suurta kertainvestointia. Lue lisää hinnoittelustamme ja ole yhteydessä.www.cactos.fi
Tässä pelottaa, että on niin vihreänkuuloista poliittiselle moraaliposeeraajalle, ettei vaan lapioida veronmaksajien rahoja holtittomasti ties kelle.
