Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom.: This feature may not be available in some browsers.
Ei kai niitä nyt sen kumemmin hyväksytä, mutta jos volkkariin tarvii uuden moottorin, se on huonoa tuuria, jos patteri hajoaa, se on huonosti tehty.Sähköautoissa "hyväksytään" aika kalliita remontteja, kymppitonni ei tunnu missään.
Polttisten kohdalla joku 400e jakohinnanvaihto 5-10 vuoden välein oli toisille aivan ylipääsemätön asia.
Sähköautoissa "hyväksytään" aika kalliita remontteja, kymppitonni ei tunnu missään.
Polttisten kohdalla joku 400e jakohinnanvaihto 5-10 vuoden välein oli toisille aivan ylipääsemätön asia.
Tottakai. Mutta kyse onkin siitä että noita kauhisteltiin mutta sähkiksen10 ke remppa on henkisesti helpompi pala purtavaksiHöpönlöpön... Kyllä vaihteistoremppoja, kytkinremppoja, ad-blue, turbo remppoja tehdään polttiksiin kanssa nelinumeroisilla summilla.
Tottakai. Mutta kyse onkin siitä että noita kauhisteltiin mutta sähkiksen10 ke remppa on henkisesti helpompi pala purtavaksi
Sähköautoissa "hyväksytään" aika kalliita remontteja, kymppitonni ei tunnu missään.
Polttisten kohdalla joku 400e jakohinnanvaihto 5-10 vuoden välein oli toisille aivan ylipääsemätön asia.
Heleppohan se on hyväksyä ko on rahhaa, polttisänkyrät on monestikki persaukista sakkia?Sähköautoissa "hyväksytään" aika kalliita remontteja, kymppitonni ei tunnu missään.
Polttisten kohdalla joku 400e jakohinnanvaihto 5-10 vuoden välein oli toisille aivan ylipääsemätön asia.
Varmasti, mutta kokevat yhdessä yössä ihmerikastumisen kun ostavat sähkiksen?Heleppohan se on hyväksyä ko on rahhaa, polttisänkyrät on monestikki persaukista sakkia?
kaverilla golffissa ensin joku dsg juttu nelisen tonnia ja perään jakohihnaremppa liki viisi tonnia, oli kallein auto mitä koskaan, kaukana on 400 ekee, vaihtoi sähköpösöön ja tuumasi ettei ainakaan samalla nimikkeellä tule, vailla kolme vuotta mennyt ilman korjaamokuluja sähkisSähköautoissa "hyväksytään" aika kalliita remontteja, kymppitonni ei tunnu missään.
Polttisten kohdalla joku 400e jakohinnanvaihto 5-10 vuoden välein oli toisille aivan ylipääsemätön asia.
ei, vaan kaavoihinsa kangistuneita jääriä.Heleppohan se on hyväksyä ko on rahhaa, polttisänkyrät on monestikki persaukista sakkia?
Suomessa on myös sellaisia ihmisiä joilla ei vaan ole rahoja ostaa mitään uudempaa autoa, vaikka kuinka mieli tekisi.ei, vaan kaavoihinsa kangistuneita jääriä.
On myös ihmisiä joilla se uudemman auton kk-erä menee kurkusta alas ja savuna ilmaan.Suomessa on myös sellaisia ihmisiä joilla ei vaan ole rahoja ostaa mitään uudempaa autoa, vaikka kuinka mieli tekisi.
Volvo on yksi mihin täytyy tutustua ensimmäsitä kertaa elämässä, kun tässä vuoden-kahden sisään on tehtävä jotakinNo tuohon omaan Volvon täyssähköön maksaa uusi akku lehtitietojen mukaan noin 16000 €, mutta merkkihuollosta saa myös "virallisen" tehdaskunnostetun joka maksaa alle puolet uuden hinnasta.
Noita mainitsemiasi on tehty urakalla, mutta valmistaja on kantanut vastuunsa 100%:sti. Toisenlaisia merkkejä alkaa olla nyt ilmoilla eri tavoilla ja vuosi 2025 oli se kulminaatio, kun ilmeni itselle usealla tavallaHöpönlöpön... Kyllä vaihteistoremppoja, kytkinremppoja, ad-blue, turbo remppoja tehdään polttiksiin kanssa nelinumeroisilla summilla. Ja polttoainetta ostetaan viisinumeroisilla summilla ennenkuin akkuremppa edes teoriassa menee sähkiksen omistajan omalle lompakolle. Yhden kaverin VW Transporteriin tehtiin 180tkm kohdalla 9500€ moottoriremppa
Sähkökiesien akkuremontit on kalliita jos sellainen osuu kohdilleen, mutta usein yhden moduulin vaihdolla päästään ja sen hnta voi olla esim. 4000€. Tai käytetty akku 8000€ tai uusi akku 15-16000€. Teslan hintoja about.
Änkyrä sallaa yön pimeinä tunteina ottaa kansakoulun vanhan laskutikun, ynnää asioita yhteen ja marssii aamulla sähköautokauppaanVarmasti, mutta kokevat yhdessä yössä ihmerikastumisen kun ostavat sähkiksen?
seon juurikin näin, elämä valintoja mikä on hyvä asia.Suomessa on myös sellaisia ihmisiä joilla ei vaan ole rahoja ostaa mitään uudempaa autoa, vaikka kuinka mieli tekisi.
Ja terveys siinä sivussaOn myös ihmisiä joilla se uudemman auton kk-erä menee kurkusta alas ja savuna ilmaan.
Jos nyt sattuu olemaan työtön tai vähissä varoissa niin ei se kyllä autokauppaan marssi kun ei saa luottoa mistäänÄnkyrä sallaa yön pimeinä tunteina ottaa kansakoulun vanhan laskutikun, ynnää asioita yhteen ja marssii aamulla sähköautokauppaan
Pelkästään punalappusia tuotteita olen kantanut kaupasta kotiin ja niille yritelty elellä, piipun sauhu on purkupuista tulevaa, ei sit ihmekään ettei sähkistä ole näkynytOn myös ihmisiä joilla se uudemman auton kk-erä menee kurkusta alas ja savuna ilmaan.
Ei tietenkään, työtön ja vähissä varoissa ei ole polttisänkyrä, ei hällä kiinnosta millä kukanenki ajaa.Jos nyt sattuu olemaan työtön tai vähissä varoissa niin ei se kyllä autokauppaan marssi kun ei saa luottoa mistään
Tai jos sattuu olemaan Tmi yrittäjä niin mut melkein heitettiin pihalle kun menin toiseen pankkiin vähän asiakkuuden vaihdon nimissäJos nyt sattuu olemaan työtön tai vähissä varoissa niin ei se kyllä autokauppaan marssi kun ei saa luottoa mistään
Pakkoko sitä on luotolla ostaaJos nyt sattuu olemaan työtön tai vähissä varoissa niin ei se kyllä autokauppaan marssi kun ei saa luottoa mistään

Saako muuten paremman tarjouksen jos lupaa ostaa osamaksulla. Senhän voi kai maksaa pois tietyn ajan sisällä.Pakkoko sitä on luotolla ostaa, mä olin just jäänyt työttömäksi kun kävin teslan ostamassa, autokauppiaat toki nyrpistelee "käteisellä" ostajille, vähän myöhemmin kun kierreltiin kattelemassa kaverille teslaa ja tuli ilmi että mulla sellainen jo on niin autokaupustelija tuumasi etten kuulemma yhtään näytä teslakuskilta
![]()
Käytännössä aika usein saa, varsinkin silloin kun kyse on normaalista rahoitusyhtiön osarista. Autovalmistajan omalla 0% osarilla yleensä ei.Saako muuten paremman tarjouksen jos lupaa ostaa osamaksulla. Senhän voi kai maksaa pois tietyn ajan sisällä.
Käytännössä aika usein saa, varsinkin silloin kun kyse on normaalista rahoitusyhtiön osarista. Autovalmistajan omalla 0% osarilla yleensä ei.
Osamaksusopimuksissa on aika usein jokin "sakko", jonka joutuu maksamaan, jos lainan maksaa pois kerralla.
Tiedä häntä, meillä myyjä kysyi vasta hintamäärittelyn jälkeen, tuleeko rahoituksella?Saako muuten paremman tarjouksen jos lupaa ostaa osamaksulla. Senhän voi kai maksaa pois tietyn ajan sisällä.