Auttoisiko hinnoittelun ymmärtämistä jos kuvittelisit itsesi bensakauppiaaksi? Miten toimisit?Kuka jumalauta kehtaa tuollaista hölynpölyä puhua varaston arvosta!
Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom.: This feature may not be available in some browsers.
Auttoisiko hinnoittelun ymmärtämistä jos kuvittelisit itsesi bensakauppiaaksi? Miten toimisit?Kuka jumalauta kehtaa tuollaista hölynpölyä puhua varaston arvosta!
Keskuskauppakamarin johtava liikenneasiantuntija.Kuka jumalauta kehtaa tuollaista hölynpölyä puhua varaston arvosta!
Polttoaineet on vähän semmoinen välttämättömyys. Sitä on pakko ostaa ja monesti just siinä paikassa ja siihen aikaan kun se sattuu loppumaan, maksoi mitä maksoi. Kilpailuttaminen on vähän heikkoa. Tuolla kun on puolivälissä Suomea menossa, niin on haikea muistella kuinka halpaa se oli kotopuolessa edellisenä tiistaina. Eli ne saa aina myytyä sillä hintaa minkä haluaa. Ennemmin tai myöhemmin.Polttoaineiden myyjillä taitaa olla konsensus, että hinnat nousevat heti kun maailmanmarkkinahinnat nousevat mutta tilannetta missä myytäisiin tappiolla "kalliilla sisään ostettua" hintojen pudottua ei koskaan tule.
Mitens siellä virossa muuten, onko kaikki muu mukavampaa kuin suomessa?Kävin reissulla "etelä-suomeen"ja totesin että siellä on mukavampaa tankata:
Näkee selvästi hintojen nousun vaikutus, huhut että Tallinna on monesti kalliimpi kun Helsinki on tosiasia. Sähkökin maksaa heillä reippaasti enemmän, nestekaasu on noussut meidän hintaluokkaanMitens siellä virossa muuten, onko kaikki muu mukavampaa kuin suomessa?
Millaisia sähkösopimuksia siellä on?Sähkökin maksaa heillä reippaasti enemmän, nestekaasu on noussut meidän hintaluokkaan
Yksi sivusto missä voi vertailla:Millaisia sähkösopimuksia siellä on?